Barwnik migrujący, a niemigrujący – czym się różni?

2022-03-23
Barwnik migrujący, a niemigrujący – czym się różni?

Barwniki do mydeł glicerynowych

Przed przystąpieniem do zrobienia pierwszego mydełka glicerynowego na początek warto skompletować wszystkie półprodukty czyli bazę mydlaną, formę silikonową, naturalny olejek eteryczny i barwniki do mydła. Barwniki to element który widzimy na pierwszy rzut oka, i to właśnie one robią tzw. efekt WOW! Warto dodać takie barwniki, dzięki którym mydło nabierze charakteru i pięknego wyglądu. Dobrze dobrane barwniki mogą zrobić duże wrażenie na osobie obdarowywanej mydełkiem lub tej która z niego będzie korzystać np. w naszej łazience. Dlatego warto poświęcić chwilę i zapoznać się czym różni się barwnik migrujący od niemigrującego, i jak je wykorzystać w tworzeniu małych arcydzieł jakimi są ręcznie robione mydełka glicerynowe.

Barwnik migrujący – co to znaczy?

Barwnik migrujący do bazy mydlanej glicerynowej to taki barwnik który w skutek połączenia dwóch warstw o różnych kolorach migruje (miesza się) i powstaje trzeci kolor. Przykładowo: robimy  mydełko którego pierwsza warstwa jest koloru czerwonego, druga warstwa jest koloru niebieskiego. W skutek migracji (zazwyczaj ok. 7 dni) powstaje między tymi warstwami trzeci kolor – fioletowy.

Barwnik do mydła niemigrujący – co to?

Barwnik niemigrujący do bazy mydlanej glicerynowej pozwala uzyskać efekt wielobarwnego mydełka lub pozwala zabarwic mniejsze wzory, które później można zatopić w zabarwionym mydełku lub w bazie mydlanej niebarwionej np. transparentnej. Wzory zabarwione barwnikiem niemigrującym nie rozmazują się czyli nie migrują na inne powierzchnie. Tym różnie się od barwnika migrującego, gdzie po pewnym czasie dochodzi do przenikania koloru.

I to tyle na temat barwników. Najlepszym rozwiązaniem żeby sprawdzić jak to działa jest samodzielne próbowanie, do czego zawsze zachęcam! Dzięki temu sami uczymy się na własnych błędach lub sukcesach jak w praktyce wygląda migracja koloru, a jak kolorowe mydło z barwników niemigrujących.

Barwnik do mydła gdzie można kupić?

Barwniki migrujące i barwniki niemigrujące dostępne są w sklepie gifthome.pl. Przy zamówieniu powyżej 50 zł, dostawa do paczkomatu jest DARMOWA. W naszej ofercie dostępne są również bazy mydlaneformy silikonowe czy akcesoria do robienia mydełek. 

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022

Polecane

pixelpixel