Pomysł na kreatywne zajęcia wakacyjne w domu

2022-06-29
Pomysł na kreatywne zajęcia wakacyjne w domu

Pomysł na kreatywne zajęcia wakacyjne w domu

I w końcu nadeszły długo wyczekiwane, długo upragnione – WAKACJE! To cudowny czas dla dzieci bo mogą odpocząć po ciężkim roku szkolnym i odespać wszystkie poranne wstawania. To także czas intensywnego wymyślania zajęcia kreatywne dla dzieci przez rodziców. O ile wcześniej zapisałaś dziecko na kolonie, obóz młodzieżowy lub zaanonsowałaś dzieci u dziadków – możesz spać spokojnie! Co jeśli z jakiegoś powodu nie masz możliwości wysłania dzieci na kolonie, a dziadki mają swoje plany? Jest na to sposób, a dzieci będą zachwycone z możliwości skorzystania z niego!

Czym zająć dzieci w wakacje?

Organizacja zajeść dla dzieci nie musi być czasochłonna! Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze! Warto jednak przed poszukiwaniem atrakcji, zajęć zadać sobie pytania jakiego rodzaju mają być to warsztaty. Najlepiej żeby były one dostosowane do wieku i zainteresowań naszych dzieci. Dobrze też wzbudzić w dzieciach ciekawość, dzięki czemu jeszcze bardziej zaangażują się one podczas zajęć.

Warsztaty kreatywne dla dzieci

Zajęcia kreatywne dla dzieci to rozwiązanie które sprawdzi się zarówno w czasie dobrej pogody jak i deszczu. Przykładem tego typu zajęć mogą być:

  • warsztaty z robienia mydełek glicerynowych – to bardzo prosty sposób na zorganizowanie czasu dla dzieci, który działa super kreatywnie na nie. Dzięki tego typu warsztatom, dzieci mogą samodzielnie zrobić naturalne, ekologiczne i pięknie pachnące mydełko. Mogą zdecydować o jego kształcie, wyglądzie, kolorze a nawet zapachu. Dziecko biorąc udział w tego typu warsztatach może zobaczyć na własne oczy jak wygląda produkcja mydła. Dowie się że mydło nie musi być białe, że można je różnie kolorować i formować oraz że może pachnieć jak tylko chcemy. Produkty na warsztaty mydlane możesz kupić w gotowych zestawach lub osobno.
  • warsztaty robienia świec dla dzieci – to kolejna propozycja na oryginalne warsztaty dla dzieci. Świece sojowe to produkt całoroczny. W sezonie letnim możesz dodać do nich olejek z trawy cytrynowej lub mięty dzięki czemu komary będą Cię omijać szerokim łukiem. Tworząć świece sojową dziecko ma możliwość zrobienia Swojej, idealnej świecy. Może wybrać knot jaki znajdzie się w świeczce, wielkość pojemnika oraz olejek eteryczny. Po zalaniu świec, możesz je odpowiednio przystroić i udekorować. Tak zrobiona świeca może posłużyć jako prezent lub wyjątkowa dekoracja w naszym domu.
  • warsztaty z robienia kul kąpielowych – wakacje to gorący okres, gdzie dzieciaki szukają ochłody w przydomowych basenach. A co jeśliby wrzucić do basenu pachnącą, ogromną kulę która będzie barwić na wszystkie kolory tęczy? Tak, to możliwe! Produkcja kul kąpielowych jest bardzo prosta, a radość na twarzach dzieci – bezcenna! Wystarczy że kupisz kwasek cytrynowy, sodę, barwniki i olejek eteryczny. W sprzedaży dostępne są też zestawy. Wszystkie składniki wymieszaj ze sobą w odpowiednich proporcjach, i gotowe!

Pomysły na zajęcia na wakacje dostarczone – teraz czas na ich realizacje! Jeżeli masz wątpliwości która forma zajęć będzie dla dzieci najlepsza – daj im wybór! Zajęcia które dziecko samodzielnie wybierze, jeszcze bardziej je zaangażuje.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022

Polecane

pixelpixel