FAQ - najcześćiej zadawane pytanie wosk sypany SAND WAX

2024-05-24
FAQ - najcześćiej zadawane pytanie wosk sypany SAND WAX

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące wosku SAND WAX. Jeśli nie możesz znaleźć tutaj swojej odpowiedzi, skontaktuj się z nami za pomocą przycisku CHAT w rogu ekranu, lub pisząc na adres e-mail kontakt@gifthome.pl

 1. Czy woski są pachnące? 

Wszystkie nasze wersje kolorowych wosków SAND WAX są obecnie dostępne wyłącznie w wersji bezzapachowej.

 1. Czy mogę dodać własny zapach?

Tak, wybierz zapach z naszej oferty i dodaj kilka kropli ulubionego olejku eterycznego lub olejku zapachowego do świec w pobliżu knota PRZED jego zapaleniem. Robisz to na własne ryzyko, pamiętając, że olejki są bardzo łatwopalne i nigdy nie należy ich dodawać do płonącej świecy. Przekonasz się, że niektóre olejki działają lepiej niż inne, więc eksperymentuj ostrożnie, aż znajdziesz taki, który działa. Za wszelkie zmiany dokonane w świecach, takie jak kolory i zapachy, odpowiada użytkownik. 

 1. Czy są przyjazne dla zwierząt/bezpieczne w pobliżu psów i kotów? 

Tak, nasze woski SAND WAX są pochodzenia roślinnego, spalają się czysto i są przyjazne dla zwierząt. Jednak zalecamy trzymanie ich poza zasięgiem zwierząt domowych, ponieważ z technicznego punktu widzenia nie są jadalne i płoną prawdziwym ogniem. Pamiętaj że świece z wosku SAND WAX sama gaśnie, jeśli zostanie przypadkowo rozsypana, gdyż wosk sypany zagasi płomień. 

 1. Czy za każdym razem trzeba używać nowego knota? 

Nie, możesz ponownie zapalić ten sam knot kilka razy i palić go tak długo, jak długo będzie świecił. Zazwyczaj knot o długości 5 cm może palić się nawet 12 godzin.

Możesz także odciąć knot i ponownie wykorzystać jego część, która nie została jeszcze użyta, lub obrócić knot, aby zakopać roztopiony wosk, aby uniknąć odpadów, a jednocześnie sprawić, że świeca będzie wyglądać jak nowa. Należy pamiętać, że obcięcie knota skraca czas palenia. 

 1. Mój knot szybko gaśnie. Co robię źle? 

Najczęstszym powodem, dla którego knot nie pali się przez pełne 12 godzin, jest pozostawienie końcówki knota zbyt daleko od wosku. Podczas wkładania knota staraj się, aby jego końcówka wystawała tylko na około 1 cm, na tyle, aby go zapalić. Pozostawienie knota wyżej skróci czas spalania Twojej świecy. 

 1. Jak długo pali się wosk sypany? / Jaki jest czas palenia świecy? 

Całkowity czas spalania różni się w zależności od sposobu użytkowania produktu. Rodzaj i wielkość pojemnika, czy zapalasz ponownie ten sam knot, czy za każdym razem go odświeżasz? Czy używasz jednego czy więcej knotów na raz? Jak długo pozwalasz im się palić przed odświeżeniem świecy? Wszystko to będzie miało wpływ na to, jak długo będzie trwać Twoja świeca z wosku sypanego. Tak naprawdę świece z wosku sypanego palą się wolniej w porównaniu do tradycyjnych świec, a przykładowo świeca o pojemności 350 g może palić się nawet do 120 godzin. 

 1. Czy mogę używać wosku SAND WAX do pływających świec? 

Tak, wszystkie nasze BIAŁE WOSKI unoszą się na wodzie, natomiast nasze kolorowe woski NIE nadają się do pływających świec. Zalecamy wylanie na wodę białego wosku sypanego na wysokości co najmniej 5 cm i upewnienie się, że dolna część knota nie dotyka wody. Po prostu dodaj dowolne dekoracje do wazonu i napełnij go wodą, aż wystrój będzie gotowy. Zanurzamy, a następnie wylewamy na wierzch wosk sypany. 

 1. Czy mogę ponownie wykorzystać wosk SAND WAX po użyciu go jako pływających świec? 

Tak! Po prostu wyjmij wosk łyżeczką lub przełóż je na sitko o drobnych oczkach, a następnie pozostaw do wyschnięcia na ręcznikach papierowych przed ponownym użyciem. Im bardziej je rozłożysz, tym szybciej wyschną. 

 1. Jak zgasić świece z wosku sypanego? 

Aby zgasić świece z wosku SAND WAX możesz użyć gasidełka do knotów, przykryć pokrywką pojemnik odcinając dostęp powietrza lub po prostu delikatnie go wydmuchać. Nie, wosk sypany nie będą latać wszędzie, jeśli ostrożnie zdmuchniesz płomień.

 1. Z czego zrobiony jest wosk sypany SAND WAX?

Nasze woski sypane wykonane są z wysoce oczyszczonego wosku roślinnego, spalającego się czysto przy minimalnej ilości dymu i sadzy. Nie zawierają parafiny ani żadnych znanych alergenów.

 1. Jakiego pojemnika mogę użyć? 

Zalecane są pojemniki ognioodporne, ale można bezpiecznie używać także innych pojemników, o ile są one wystarczająco duże. Najważniejsze jest, aby zapobiec dostaniu się „basenu” do krawędzi pojemnika i zapobiec nagrzewaniu się pojemnika podczas spalania.  Ogólnie oznacza to minimalną szerokość pojemnika w najwęższym miejscu wynoszącą 8 cm, ale mogą być też mniejsze pojemniki jeśli je wcześniej przetestujesz dokładnie i upewnisz się, że nie nagrzewa się podczas spalania.

Upewnij się także, że wokół każdego knota znajduje się co najmniej 3 cm wosku (używaj tylko jednego knota w pojemniku o szerokości 8 cm!) i co najmniej 2 cm między dolną częścią knota a dnem pojemnika. Więcej instrukcji bezpieczeństwa znajdziesz tutaj . 

 1. Jak szybko wysyłacie? 

Zamówienia złożone do godz. 14.00 wysyłamy tego samego dnia. Darmowa dostawa do PACZKOMAT InPost jest od 50 pln, kurierem od 200 pln. Pamiętaj że zakładając konto w naszym sklepie możesz liczyć na atrakcyjny program rabatowy, o którym więcej przeczytasz tutaj. Należy pamiętać, że czas  realizacji zamówienia może się wydłużyć w okresach zwiększonego ruchu zakupowego np. przed Wielkanocą, Mikołajem czy Bożym Narodzeniem. 

 1. Do jakich krajów wysyłacie zamówienia? 

Obecnie wysyłkę realizujemy do krajów leżących na terenie Europy (oprócz Wielkiej Brytanii). Sprawdź pełną listę tutaj. Jeżeli nie widzisz swojego kraju, napisz do nas na adres kontakt@gifthom.pl

---

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie? Napisz do nas za pośrednictwem czatu na stronie lub bezpośrednio na maila kontakt@gifthome.pl

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024

Polecane

pixelpixel