Wosk do świec

( ilość produktów: 30 )

Najlepsze woski do świec w jednym miejscu!

Woski do świec to jeden z głównych składników w produkcji świec. Są one dostępne w różnych typach np. wosk sojowy, rzepakowy, słonecznikowy. Każdy typ wosku ma swoje unikalne cechy, takie jak trwałość, pochodzenie i konsystencja, które wpływają na jakość i właściwości świec. Woski do świec są dostępne w różnych kolorach i zapachach, co umożliwia stworzenie unikalnej atmosfery w pomieszczeniu. Woski do świec są dostępne w sprzedaży online w sklepie internetowym gifthome.pl i są ważnym elementem dla producentów świec oraz entuzjastów DIY.

Kiedy powstał wosk sojowy?

Wosk sojowy powstał w 1991 roku, czyli jest dość młody produktem. Michael Richards szukał tańszej alternatywy dla wosku pszczelego, który na tamte czasy był 10 razy droższy od wosku parafinowego. Michael rozpoczął produkcje świec z wosku pszczelego i zauważył ogromny popyt na świece z naturalnego wosku. Pierwszy wosk sojowy w swoim składzie posiadał uwodorniony olej sojowy, olej kokosowy oraz palmowy. Pierwsze świece z woskiem sojowy komercyjnie zaczęto sprzedawać w 1995 roku w USA.

Jaki wosk sojowy do świec

Na rynku dostępna jest duża ilość wosków sojowych. Aby wybrać ten najlepszy, wystarczy sprawdzić temperaturę topnienia danego wosku. Im niższa – tym lepsza. Zwróć również uwagę w jakiej postaci występuje dany wosk. Ten w pastylkach będzie dużo lepiej się roztapiał w odróżnieniu od wosku w płatach. Tańsze woski są mniej klarowne, po zalaniu ich w słoiczku występuje na ich powierzchni nalot przypominający szron. Często też tańszy wosk pęka i dużo gorzej się pali co może świadczyć o tym że nie jest to „czysty” wosk sojowy.

Świece sojowe czy z wosku pszczelego

Świece z wosku sojowego lub z wosku pszczelego są świecami naturalnymi. Oznacza to ze nie wydzielają podczas spalania szkodliwych substancji takich  formaldehyd, benzen, toluen czy też ftalany. Substancje te są toksyczne, a ich niewielkim stężenie wdychane regularnie, może doprowadzić do powstania nowotworów, astmy, bólów głowy, krwawienia z nosa czy stanów lękowych.

pixelpixel